Menu Zavřeno

Péče o brýle

  • Čištění brýlí
  • Ukládání brýlí
  • Opravy brýlí
  • A další…

Brýle nikdy nečistěte na sucho. Tvrzené brýlové čočky jsou odolnější proti poškrábání, přesto však alespoň jedenkrát denně brýle omývejte jarovou vodou, abyste opláchli prach a jiné nečistoty z povrchu čoček. Zároveň proudem vody očistíte sedýlka, koncovky a drážky nebo šroubky.

K čištění brýlí používejte mikrovláknové utěrky a čisticí roztoky. Čisticí spreje jsou výborné pro konečnou očistu čoček, vyleští plochu a vytvoří antistatický povrch nebo protizamlžovací filtr. Čisté mikrovláknové utěrky jsou nejlepší pro vyleštění čoček. Nevytvářejí na brýlových čočkách šmouhy a nepoškrábou je.

Pokud brýle právě nenosíte, uložte je do pouzdra.

Zajistěte, aby se Vaše brýle, speciálně pak brýlové čočky, nedostaly do styku s drsnými a ostrými předměty.

Brýle sundávejte oběma rukama, nikoliv za jednu stranici. Zajistíte tak rovné posazení brýlí na obličeji, stranice se nevylomí a brýle se neohnou v nosníku.

Nevystavujte brýle vysokým teplotám a velkým teplotním změnám (interiér auta v létě, sauna…).

Zabraňte kontaktu chemických přípravků a mořské soli s Vašimi brýlemi. Naleptávají především povrchové úpravy brýlových čoček.

Občas přineste brýle na srovnání, zpevnění a vyčištění ultrazvukem.

Pokud dojde k mechanickému poškození brýlí, poraďte se o jejich opravě s Vaším očním optikem (nelepte brýle vteřinovým lepidlem, ani nepájejte cínem). Pokud Vám brýle při nošení působí jakékoliv obtíže, obraťte se na nás, kde Vám problémy pomůžeme odstranit.

Tak prosím NE !